HSU100-10
(ex. VAT)
Stock: 9
Weight: 0.707 kg
Availability: In Stock
Manufacturer: HiTron
Manufacturer Part Number: HSU100-10
Add to Basket
Add to shopping list
Output Voltage Output Current Power Mounting Style Input
5Vdc 20A 100W Eurocard 115/230Vac
FEATURES:
Please note that this is an end of line product. These are brand new unused old stock.
Dual selectable AC Input 19" Compatable Eurocard Power Supply from HiTron.
Features:
  • 19" Eurocard Mounting
  • IEC 60950-1 Compliant
  • Convection Cooled
  • Power Density 1.4W per Cubic Inch